Vishay/Dale CRA04S04324R0JTD
CRA04S04324R0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S04324R0JTD
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 24 OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S04324R0JTD.pdf
Availability of CRA04S04324R0JTD
QUANTITY
CRA04S04324R0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S04324R0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S04324R0JTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S04324R0JTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S04324R0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S04324R0JTD Details Description
Related parts for CRA04S04324R0JTD
IC MULTIPLEXER 4X1 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 3.5MM PCB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EURO TERM BLK 10POS 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 171 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 10K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
1.0 WTB R/A HDR NATURE MATT TIN datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
DC SOLENOID TUBULAR PULL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W datasheet.pdf