Vishay/Dale CRA04S04339R0JTD
CRA04S04339R0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S04339R0JTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S04339R0JTD.pdf
Availability of CRA04S04339R0JTD
QUANTITY
CRA04S04339R0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S04339R0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S04339R0JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S04339R0JTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S04339R0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S04339R0JTD Details Description
Related parts for CRA04S04339R0JTD
FIXED IND 1MH SMD datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A 8WSON datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
RES 1.76K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D SUB MIXED MA CRIMP/CRIMP COAX datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W datasheet.pdf