Vishay/Dale CRA04S043560RJTD
CRA04S043560RJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S043560RJTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 560 OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S043560RJTD.pdf
Availability of CRA04S043560RJTD
QUANTITY
CRA04S043560RJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S043560RJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S043560RJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S043560RJTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S043560RJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S043560RJTD Details Description
Related parts for CRA04S043560RJTD
Connector Quick Connect Receptacle 12-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 1.04KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 12 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf