Vishay/Dale CRA04S043680KJTD
CRA04S043680KJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S043680KJTD
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 680K OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S043680KJTD.pdf
Availability of CRA04S043680KJTD
QUANTITY
CRA04S043680KJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S043680KJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S043680KJTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S043680KJTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S043680KJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S043680KJTD Details Description
Related parts for CRA04S043680KJTD
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC POE 30W SINGLE PSE 14-DFN datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH FULL BRIDGE SP6 datasheet.pdf
TERM BLOCK SIDE ENTRY 13POS .400 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf