Vishay/Dale CRA04S043680RJTD
CRA04S043680RJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S043680RJTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 680 OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S043680RJTD.pdf
Availability of CRA04S043680RJTD
QUANTITY
CRA04S043680RJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S043680RJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S043680RJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S043680RJTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S043680RJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S043680RJTD Details Description
Related parts for CRA04S043680RJTD
IDC CABLE - MPR34K/MC34M/MPR34K datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A 5USMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 3W datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14SSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 5.4A DPAK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf