Vishay/Dale CRA04S08316R0JTD
CRA04S08316R0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S08316R0JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 16 OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S08316R0JTD.pdf
Availability of CRA04S08316R0JTD
QUANTITY
CRA04S08316R0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S08316R0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S08316R0JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)16
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S08316R0JTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S08316R0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S08316R0JTD Details Description
Related parts for CRA04S08316R0JTD
FIXED IND 6.8UH 1.35A 57 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V Y5V 1206 datasheet.pdf
CABLE TIE STD GREEN 11.5" datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 2.43A 113 MOHM datasheet.pdf
SENSOR IMAGE 1.3MP CMOS 84-LCC datasheet.pdf
CAP ROUND INDICATOR GREEN WHITE datasheet.pdf
TRANS FLYBACK LT3748 37UH SMD datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf