Vishay/Dale CRA04S083560KJTD
CRA04S083560KJTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S083560KJTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S083560KJTD.pdf
Availability of CRA04S083560KJTD
QUANTITY
CRA04S083560KJTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S083560KJTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S083560KJTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S083560KJTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S083560KJTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S083560KJTD Details Description
Related parts for CRA04S083560KJTD
IC A/D CONV 24BIT MICRPWR 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL 1-2-4-8BCD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf