Vishay/Dale CRA04S08356K0JTD
CRA04S08356K0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S08356K0JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S08356K0JTD.pdf
Availability of CRA04S08356K0JTD
QUANTITY
CRA04S08356K0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S08356K0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S08356K0JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S08356K0JTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S08356K0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S08356K0JTD Details Description
Related parts for CRA04S08356K0JTD
DEV EMULATOR EVAL CHIP UNIT datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC COMP QUAD PROGR THRES 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
SIDACTOR SLIC 85V 30A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CHISEL 90 3.0MM datasheet.pdf