Vishay/Dale CRA04S08375R0JTD
CRA04S08375R0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S08375R0JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S08375R0JTD.pdf
Availability of CRA04S08375R0JTD
QUANTITY
CRA04S08375R0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S08375R0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S08375R0JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S08375R0JTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S08375R0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S08375R0JTD Details Description
Related parts for CRA04S08375R0JTD
FLEX CABLE - AFF15A/AF15/AFE15T datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
IC UART FIFO 64B QUAD 48QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
HAN B 24 GASKET datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf