Vishay/Dale CRA04S08391K0JTD
CRA04S08391K0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S08391K0JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 91K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S08391K0JTD.pdf
Availability of CRA04S08391K0JTD
QUANTITY
CRA04S08391K0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S08391K0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S08391K0JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S08391K0JTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S08391K0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S08391K0JTD Details Description
Related parts for CRA04S08391K0JTD
IC OPAMP GP 1.7MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 48V datasheet.pdf
IC LOG DETECTOR/CTRLR 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 383 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 390MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf