Vishay/Dale CRA06E08316R0JTA
CRA06E08316R0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E08316R0JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 16 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E08316R0JTA.pdf
Availability of CRA06E08316R0JTA
QUANTITY
CRA06E08316R0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E08316R0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E08316R0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)16
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E08316R0JTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E08316R0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E08316R0JTA Details Description
Related parts for CRA06E08316R0JTA
TOOL HAND CRIMP D-3(3L) 14-16AWG datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ3 PG21 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS INLINE SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 70A TO-251 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf