Vishay/Dale CRA06E0831K50JTA
CRA06E0831K50JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E0831K50JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E0831K50JTA.pdf
Availability of CRA06E0831K50JTA
QUANTITY
CRA06E0831K50JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E0831K50JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E0831K50JTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E0831K50JTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E0831K50JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E0831K50JTA Details Description
Related parts for CRA06E0831K50JTA
IC REG LDO 5V 1.5A TO220AB datasheet.pdf
KIT EVAL FOR NBB-310 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 RELAY datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MABA-009210-CT176 datasheet.pdf
LED BLUE 4MM OVAL T/H datasheet.pdf