Vishay/Dale CRA06E08333R0JTA
CRA06E08333R0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E08333R0JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E08333R0JTA.pdf
Availability of CRA06E08333R0JTA
QUANTITY
CRA06E08333R0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E08333R0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E08333R0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E08333R0JTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E08333R0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E08333R0JTA Details Description
Related parts for CRA06E08333R0JTA
TIE WIRE 4" BLACK 18LB datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 10POS .100 SRT AU datasheet.pdf
BIT TORX T30 3.54" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
CONN PLUG 8P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
BD LED 22.8X1.05" SAMSUNG 4000K datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf