Vishay/Dale CRA06E08347R0JTA
CRA06E08347R0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E08347R0JTA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E08347R0JTA.pdf
Availability of CRA06E08347R0JTA
QUANTITY
CRA06E08347R0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E08347R0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E08347R0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E08347R0JTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E08347R0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E08347R0JTA Details Description
Related parts for CRA06E08347R0JTA
CONN FFC FPC RCPT 13POS 2.54MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 24VIN 2.5V 5A 12-SIP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST 0.1A 24V datasheet.pdf
LOW PROFILE 35DEG 5.08 20POS datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 270VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
CONN FFC TOP 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
07 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 132W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf