Vishay/Dale CRA06E0834K70JTA
CRA06E0834K70JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E0834K70JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E0834K70JTA.pdf
Availability of CRA06E0834K70JTA
QUANTITY
CRA06E0834K70JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E0834K70JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E0834K70JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E0834K70JTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E0834K70JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E0834K70JTA Details Description
Related parts for CRA06E0834K70JTA
IC BUFF DVR TRI-ST HEX 16SSOP datasheet.pdf
WIDE-RANGE GRIP 1/2" .300-.430" datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC TXRX MCU + EZRADIOPRO datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC UART FIFO DUAL 44PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 50X50BGA datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf