Vishay/Dale CRA06E0837K50FTA
CRA06E0837K50FTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06E0837K50FTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 7.5K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06E0837K50FTA.pdf
Availability of CRA06E0837K50FTA
QUANTITY
CRA06E0837K50FTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06E0837K50FTA
Internal Part NumberEIS-CRA06E0837K50FTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06E0837K50FTA
Related LinksCRA06E08, CRA06E0837K50FTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06E0837K50FTA Details Description
Related parts for CRA06E0837K50FTA
IC DAC 16BIT MULTIPLY SER 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 475 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
HEATSINK LOW PROFILE datasheet.pdf
CONN HSG 1POS datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.39UF RADIAL datasheet.pdf