Vishay/Dale CRA06P04316K0JTA
CRA06P04316K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P04316K0JTA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 16K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06P04316K0JTA.pdf
Availability of CRA06P04316K0JTA
QUANTITY
CRA06P04316K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P04316K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P04316K0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P04316K0JTA
Related LinksCRA06P04, CRA06P04316K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P04316K0JTA Details Description
Related parts for CRA06P04316K0JTA
RES SMD 158K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 3A 58VDC BLADE datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
AMP LNA 400-500 MHZ SOIC-8LD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
22UF 75V 9.53X23.81 AXI datasheet.pdf
280UF 25V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf