Vishay/Dale CRA06P04316K0JTA
CRA06P04316K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P04316K0JTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 16K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06P04316K0JTA.pdf
Availability of CRA06P04316K0JTA
QUANTITY
CRA06P04316K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P04316K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P04316K0JTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P04316K0JTA
Related LinksCRA06P04, CRA06P04316K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P04316K0JTA Details Description
Related parts for CRA06P04316K0JTA
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK DUAL DIN WM BG datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 3W DO204AL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf