Vishay/Dale CRA06S04343K0JTA
CRA06S04343K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S04343K0JTA
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 43K OHM 0606
Datasheet Download
CRA06S04343K0JTA.pdf
Availability of CRA06S04343K0JTA
QUANTITY
CRA06S04343K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S04343K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S04343K0JTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S04343K0JTA
Related LinksCRA06S04, CRA06S04343K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S04343K0JTA Details Description
Related parts for CRA06S04343K0JTA
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SSOP datasheet.pdf
CONTACT PIN 20-24AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
SNSW 0.1A PCB-BTM-SYM NONE datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 90NS 48TFBGA datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 17.78X44.45MM datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 6.8A/4.6A 8-SO datasheet.pdf