Vishay/Dale CRA06S043820RJTA
CRA06S043820RJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S043820RJTA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 820 OHM 0606
Datasheet Download
CRA06S043820RJTA.pdf
Availability of CRA06S043820RJTA
QUANTITY
CRA06S043820RJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S043820RJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S043820RJTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S043820RJTA
Related LinksCRA06S04, CRA06S043820RJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S043820RJTA Details Description
Related parts for CRA06S043820RJTA
IC TXRX RS232 5V 24-SSOP datasheet.pdf
JUNCTION SHELL 50POS BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
CONN RING TONG 16-14 #5/16 PIDG datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.5V 3-USP datasheet.pdf
CAP FILM 910PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 560 NF 10% 250VDC datasheet.pdf