Vishay/Dale CRA06S083100RJTB
CRA06S083100RJTB picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S083100RJTB
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S083100RJTB.pdf
Availability of CRA06S083100RJTB
QUANTITY
CRA06S083100RJTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S083100RJTB
Internal Part NumberEIS-CRA06S083100RJTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S083100RJTB
Related LinksCRA06S08, CRA06S083100RJTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S083100RJTB Details Description
Related parts for CRA06S083100RJTB
IC DAC 12BIT W/AMP 28-PLCC datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf