Vishay/Dale CRA06S083110RJTB
CRA06S083110RJTB picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S083110RJTB
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S083110RJTB.pdf
Availability of CRA06S083110RJTB
QUANTITY
CRA06S083110RJTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S083110RJTB
Internal Part NumberEIS-CRA06S083110RJTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S083110RJTB
Related LinksCRA06S08, CRA06S083110RJTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S083110RJTB Details Description
Related parts for CRA06S083110RJTB
OPTOISO 2.5KV DARL W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CTV 55C 55#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf