Vishay/Dale CRA06S08314K7FTA
CRA06S08314K7FTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S08314K7FTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 14.7K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S08314K7FTA.pdf
Availability of CRA06S08314K7FTA
QUANTITY
CRA06S08314K7FTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S08314K7FTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S08314K7FTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S08314K7FTA
Related LinksCRA06S08, CRA06S08314K7FTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S08314K7FTA Details Description
Related parts for CRA06S08314K7FTA
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS VERT TIN 4.2MM datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 10MSPS 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 10W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf