Vishay/Dale TNPW12101K15BEEA
TNPW12101K15BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K15BEEA
Brief Description
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K15BEEA.pdf
Availability of TNPW12101K15BEEA
QUANTITY
TNPW12101K15BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K15BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K15BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K15BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K15BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K15BEEA Details Description
Related parts for TNPW12101K15BEEA
IC TXRX RS232 5V LP SHTDN 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 150A DO205AA datasheet.pdf
TVS DIODE 376VWM 602VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.1A 90 MOHM TH datasheet.pdf