Vishay/Dale CRA06S083240RJTA
CRA06S083240RJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S083240RJTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S083240RJTA.pdf
Availability of CRA06S083240RJTA
QUANTITY
CRA06S083240RJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S083240RJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S083240RJTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)240
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S083240RJTA
Related LinksCRA06S08, CRA06S083240RJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S083240RJTA Details Description
Related parts for CRA06S083240RJTA
RES 22K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 333MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LCD DISPLAY DRVR 20SOIC datasheet.pdf
FERRITE CORE P 160NH N48 datasheet.pdf
RJI CORD 4X2AWG 26/7 OVERM CAT5 datasheet.pdf
RELAY GEN PUR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7S 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf