Vishay/Dale CRA06S0835K60JTB
CRA06S0835K60JTB picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S0835K60JTB
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S0835K60JTB.pdf
Availability of CRA06S0835K60JTB
QUANTITY
CRA06S0835K60JTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S0835K60JTB
Internal Part NumberEIS-CRA06S0835K60JTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S0835K60JTB
Related LinksCRA06S08, CRA06S0835K60JTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S0835K60JTB Details Description
Related parts for CRA06S0835K60JTB
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 55A SOT-227 datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 5.9PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 16 POS datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
BUSS MIDGET FUSE FAST ACTING datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf