Vishay/Dale CRA12E08311K0JTR
CRA12E08311K0JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E08311K0JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 11K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E08311K0JTR.pdf
Availability of CRA12E08311K0JTR
QUANTITY
CRA12E08311K0JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E08311K0JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E08311K0JTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E08311K0JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E08311K0JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E08311K0JTR Details Description
Related parts for CRA12E08311K0JTR
RES 0.03 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -46DB datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 20POS .050 VERT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
SX SUBMINI BASIC SW SPDT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1W 3014 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf