Vishay/Dale CRA12E08327K0JTR
CRA12E08327K0JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E08327K0JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E08327K0JTR.pdf
Availability of CRA12E08327K0JTR
QUANTITY
CRA12E08327K0JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E08327K0JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E08327K0JTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E08327K0JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E08327K0JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E08327K0JTR Details Description
Related parts for CRA12E08327K0JTR
IC ADC 12BIT DUAL 250KSPS 28SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 0.4V TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 16P-16P F-M PNL MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 30K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V SMPD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
KEX13(F)D D D D datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf