Vishay/Dale CRA12E083430RJTR
CRA12E083430RJTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E083430RJTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 430 OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E083430RJTR.pdf
Availability of CRA12E083430RJTR
QUANTITY
CRA12E083430RJTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E083430RJTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E083430RJTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E083430RJTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E083430RJTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E083430RJTR Details Description
Related parts for CRA12E083430RJTR
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
TUBING SPIRAL WRAP WH 100' datasheet.pdf
8W8 FE_ANG_40_S4_METAL BRACKETS_ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1% 1/3W 0603 datasheet.pdf