Vishay/Dale CRA12E08351R0JTR
CRA12E08351R0JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E08351R0JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E08351R0JTR.pdf
Availability of CRA12E08351R0JTR
QUANTITY
CRA12E08351R0JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E08351R0JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E08351R0JTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E08351R0JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E08351R0JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E08351R0JTR Details Description
Related parts for CRA12E08351R0JTR
D-Sub Connector Plug, Male Pins 68 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM30S/AE30M/HDM30S datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 402 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf