Vishay/Dale CRA12E0836K80JTR
CRA12E0836K80JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E0836K80JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E0836K80JTR.pdf
Availability of CRA12E0836K80JTR
QUANTITY
CRA12E0836K80JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E0836K80JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E0836K80JTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E0836K80JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E0836K80JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E0836K80JTR Details Description
Related parts for CRA12E0836K80JTR
PLUG W/PIN INSERT (10 CONTACT) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5MM datasheet.pdf
POWER ELEMENT SHANK M3 9PIN datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CBL ASSY NMALE-MMCX LMR100 8" datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 50POS THRUHL datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 44A 8PQFN datasheet.pdf
390UF 63V 16X25 125C RAD datasheet.pdf