Vishay/Dale CRA12E08391R0JTR
CRA12E08391R0JTR picture photo
Mfg. Part Number
CRA12E08391R0JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 91 OHM 2012
Datasheet Download
CRA12E08391R0JTR.pdf
Availability of CRA12E08391R0JTR
QUANTITY
CRA12E08391R0JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA12E08391R0JTR
Internal Part NumberEIS-CRA12E08391R0JTR
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA12E08391R0JTR
Related LinksCRA12E08, CRA12E08391R0JTR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA12E08391R0JTR Details Description
Related parts for CRA12E08391R0JTR
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf