AVX Corporation CRB2A4E200JT
CRB2A4E200JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E200JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20 OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E200JT.pdf
Availability of CRB2A4E200JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB2A4E200JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E200JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E200JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E200JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E200JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E200JT Details Description
Related parts for CRB2A4E200JT
CONN CARDEDGE 190POS .050" SMD datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 46V 180A 1206 datasheet.pdf
CONTROL PROC RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACS TYPE S FUSE ADAPTER 3.2A datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 40A SOT227 datasheet.pdf
RES 196 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf