AVX Corporation CRB2A4E201JT
CRB2A4E201JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E201JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E201JT.pdf
Availability of CRB2A4E201JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB2A4E201JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E201JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E201JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E201JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E201JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E201JT Details Description
Related parts for CRB2A4E201JT
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 0502 datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TWEEZER FLAT ROUNDED 2A 4.72" datasheet.pdf
IC USB POWER MANAGER 24-QFN datasheet.pdf
IC MCU 16B 32K W/RF CORE 64VQFN datasheet.pdf
RES SMD 5.62KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V HCSL 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf