AVX Corporation CRB2A4E392JT
CRB2A4E392JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E392JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E392JT.pdf
Availability of CRB2A4E392JT
QUANTITY
CRB2A4E392JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E392JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E392JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E392JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E392JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E392JT Details Description
Related parts for CRB2A4E392JT
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DL 1024X18 128TQFP datasheet.pdf
TXRX OPTICAL SFP DMI BAIL LATCH datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 2.5NS 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 300 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A SOD123H datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.7V SNT-4A datasheet.pdf
INDENTER INS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3V datasheet.pdf