AVX Corporation CRB2A4E3R0JT
CRB2A4E3R0JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E3R0JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E3R0JT.pdf
Availability of CRB2A4E3R0JT
QUANTITY
CRB2A4E3R0JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E3R0JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E3R0JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E3R0JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E3R0JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E3R0JT Details Description
Related parts for CRB2A4E3R0JT
TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3 datasheet.pdf
CONN D-SUB JUNCT SHELL 9POS RND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTENDER datasheet.pdf
TAPE COLOR CODING MULTI-PACK datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E YELLOW datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG RED 100' datasheet.pdf