AVX Corporation CRB2A4E473JT
CRB2A4E473JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E473JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E473JT.pdf
Availability of CRB2A4E473JT
QUANTITY
CRB2A4E473JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E473JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E473JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E473JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E473JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E473JT Details Description
Related parts for CRB2A4E473JT
TRANS NPN 160V 0.6A SOT23-3 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER MUX 2:5 20TSSOP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 122.88MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf