AVX Corporation CRB2A4E620JT
CRB2A4E620JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E620JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 62 OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E620JT.pdf
Availability of CRB2A4E620JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB2A4E620JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E620JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E620JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)62
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E620JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E620JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E620JT Details Description
Related parts for CRB2A4E620JT
DIODE SCHOTTKY 30V 30MA ML4N1 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 78.125MHZ 6CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PWM 24HTSSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT datasheet.pdf
CAP TRIM 3.5-27PF 200V THRU HOLE datasheet.pdf