AVX Corporation CRB2A4E620JT
CRB2A4E620JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E620JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 62 OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E620JT.pdf
Availability of CRB2A4E620JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB2A4E620JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E620JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E620JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)62
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E620JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E620JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E620JT Details Description
Related parts for CRB2A4E620JT
BUSHING 1.625" NYLON BLACK datasheet.pdf
CABLE GRIP GRAY 28-38MM datasheet.pdf
ENCODER MOD 3CH 100CPR datasheet.pdf
CT RELAY HDR ASSY 7P BLACK datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf
MODEM CELLULAR RS232 DUAL CDMA datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf