AVX Corporation CRB2A4E751JT
CRB2A4E751JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB2A4E751JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 750 OHM 0804
Datasheet Download
CRB2A4E751JT.pdf
Availability of CRB2A4E751JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB2A4E751JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB2A4E751JT
Internal Part NumberEIS-CRB2A4E751JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB2A4E751JT
Related LinksCRB2A4, CRB2A4E751JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB2A4E751JT Details Description
Related parts for CRB2A4E751JT
CONN RCPT 25POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
WHIP SM 1/4 380-400MHZ datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.039UF RADIAL datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG,LC SEC RED datasheet.pdf