Vishay/BCcomponents MKP383227200JFM2B0
MKP383227200JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383227200JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0027UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383227200JFM2B0.pdf
Availability of MKP383227200JFM2B0
QUANTITY
MKP383227200JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383227200JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383227200JFM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383227200JFM2B0
Related LinksMKP383227, MKP383227200JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383227200JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383227200JFM2B0
MOSFET 2N-CH 20V 3.7A 6-MICROFET datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V C0K 0402 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10UMLP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC PROGRAMMABLE TIMER 64TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf