AVX Corporation CRB3A4E130JT
CRB3A4E130JT picture photo
Mfg. Part Number
CRB3A4E130JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 13 OHM 1206
Datasheet Download
CRB3A4E130JT.pdf
Availability of CRB3A4E130JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRB3A4E130JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRB3A4E130JT
Internal Part NumberEIS-CRB3A4E130JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRB, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRB3A4E130JT
Related LinksCRB3A4, CRB3A4E130JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRB3A4E130JT Details Description
Related parts for CRB3A4E130JT
CAP CER 1000PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 5V 4.38V 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN ADAPTER 3P-3P F-F IN-LINE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 23POS 1MM 3" datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 410MW SOD123 datasheet.pdf
BNC STRAIGHT CLAMP JACK datasheet.pdf
CAP FILM 6.8 NF 10% 310VAC RADIA datasheet.pdf