Crystek Corporation CRBV55BE-2675-2950
CRBV55BE-2675-2950 picture photo
Mfg. Part Number
CRBV55BE-2675-2950
Brief Description
VCO 2675-2950 MHZ REDBOX
Datasheet Download
CRBV55BE-2675-2950.pdf
Availability of CRBV55BE-2675-2950
QUANTITY
CRBV55BE-2675-2950 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRBV55BE-2675-2950
Internal Part NumberEIS-CRBV55BE-2675-2950
PackagingTray
Frequency Range2675 ~ 2950MHz
Frequency - Center2812.5MHz
Tuning Voltage (VDC)1 ~ 17 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15
Icc Max38mA
Kvco (MHz/V)4
Power (dBm)2 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-100
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseModule Adapter, SMA F (3)
Size / Dimension1.250" L x 0.590" W (31.75mm x 14.99mm)
Height1.250" (31.75mm)
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRBV55BE-2675-2950
Related LinksCRBV55BE-, CRBV55BE-2675-2950 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CRBV55BE-2675-2950 Details Description
Related parts for CRBV55BE-2675-2950
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SOT-143 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL US8 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf