AVX Corporation CRC3A4E334JT
CRC3A4E334JT picture photo
Mfg. Part Number
CRC3A4E334JT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 330K OHM 1206
Datasheet Download
CRC3A4E334JT.pdf
Availability of CRC3A4E334JT
QUANTITY
CRC3A4E334JT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRC3A4E334JT
Internal Part NumberEIS-CRC3A4E334JT
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRC3A4E334JT
Related LinksCRC3A4, CRC3A4E334JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRC3A4E334JT Details Description
Related parts for CRC3A4E334JT
INSERT RJ45 JACK COUPLER datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 24V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf