AVX Corporation CRC3A4E33R2FT
CRC3A4E33R2FT picture photo
Mfg. Part Number
CRC3A4E33R2FT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 33.2 OHM 1206
Datasheet Download
CRC3A4E33R2FT.pdf
Availability of CRC3A4E33R2FT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRC3A4E33R2FT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRC3A4E33R2FT
Internal Part NumberEIS-CRC3A4E33R2FT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRC, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRC3A4E33R2FT
Related LinksCRC3A4, CRC3A4E33R2FT Datasheet, AVX Corporation Distributor
CRC3A4E33R2FT Details Description
Related parts for CRC3A4E33R2FT
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP TANTALUM 150UF 16V 2917 datasheet.pdf