Vishay/Dale CRCW0100100RFREL
CRCW0100100RFREL picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0100100RFREL
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
CRCW0100100RFREL.pdf
Availability of CRCW0100100RFREL
QUANTITY
CRCW0100100RFREL Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0100100RFREL
Internal Part NumberEIS-CRCW0100100RFREL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0100100RFREL
Related LinksCRCW0100, CRCW0100100RFREL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0100100RFREL Details Description
Related parts for CRCW0100100RFREL
THERMAL PAD TO-220 .009" SP400 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 100MSPS 3V 20-SSOP datasheet.pdf
CAP 140MF -20% +80% 3.6V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
COUPLING 4961 SER FOR RND HOLE datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 460MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
DSUB 25 F CRIMP F0 ZINC datasheet.pdf