Vishay/Dale CRCW01004K30FREL
CRCW01004K30FREL picture photo
Mfg. Part Number
CRCW01004K30FREL
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
CRCW01004K30FREL.pdf
Availability of CRCW01004K30FREL
QUANTITY
CRCW01004K30FREL Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW01004K30FREL
Internal Part NumberEIS-CRCW01004K30FREL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW01004K30FREL
Related LinksCRCW0100, CRCW01004K30FREL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW01004K30FREL Details Description
Related parts for CRCW01004K30FREL
FIXED IND 68UH 170MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 1PL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.6PF 25V 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 164K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf