Yageo KNP100JR-73-22R
KNP100JR-73-22R picture photo
Mfg. Part Number
KNP100JR-73-22R
Brief Description
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
KNP100JR-73-22R.pdf
Availability of KNP100JR-73-22R
QUANTITY
KNP100JR-73-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of KNP100JR-73-22R
Internal Part NumberEIS-KNP100JR-73-22R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KNP100JR-73-22R
Related LinksKNP100J, KNP100JR-73-22R Datasheet, Yageo Distributor
KNP100JR-73-22R Details Description
Related parts for KNP100JR-73-22R
MOSFET N-CH 100V 4.3A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 270MA 680 MOHM datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 900MA 497 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
AC DRIVE,3HP,240V,2.2KW,1PH datasheet.pdf
LED YLW-GRN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 8.2UH SMD datasheet.pdf