Vishay/Dale CRCW0201100RFNEE
CRCW0201100RFNEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201100RFNEE
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201100RFNEE.pdf
Availability of CRCW0201100RFNEE
QUANTITY
CRCW0201100RFNEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201100RFNEE
Internal Part NumberEIS-CRCW0201100RFNEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201100RFNEE
Related LinksCRCW0201, CRCW0201100RFNEE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201100RFNEE Details Description
Related parts for CRCW0201100RFNEE
IC REG LDO 2.2V 0.15A MINI5D datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.94 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 240W datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf