SiTIME SIT3809AC-G-18NG
SIT3809AC-G-18NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-18NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-18NG.pdf
Availability of SIT3809AC-G-18NG
QUANTITY
SIT3809AC-G-18NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-18NG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-18NG
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-18NG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-18NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-18NG Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-18NG
CONN HEADR BRKWAY .100 14POS R/A datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 60V 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 30POS .127M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 300MM 12-24VDC PNP datasheet.pdf
RES 1.0896K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf